Protibolečinska masaža hrbta

Protibolečinska masaža hrbta je posebna tehnika masaže, ki je učinkovita, neboleča in namenjena lajšanju blažjih ali večjih težav.

Protibolečinska masaža hrbta sprošča mišice, lajša bolečine, izboljšuje gibljivost in prekrvavitev, pomaga pri kroničnih ter akutnih težavah in prispeva k boljšemu počutju.

Vaša rešitev za bolj zdravo in sproščeno hrbtenico.

Trajanje: 60 min 

Terapevtska masaža hrbtenice je posebna tehnika masaže, ki je učinkovita, neboleča in namenjena lajšanju blažjih ali večjih težav s hrbtenico.

Protibolečinska masaža hrbtenice je edinstvena, zelo učinkovita, neboleča in prijetna masaža, ki se izvaja pri blažjih ter večjih težavah. Je ročna, močnejša in točkovno natančna obdelava mehkih tkiv, kot so mišice, vezno tkivo, kite, vezi in fascije. S posebnimi prijemi in deep tissue tehnikami se razbremeni ob hrbtenične mišice, ki so vezane na vretenca, in se obdela vsako vretence posebej. Ob tem pa pomaga odpraviti tudi morebitne kalcinacije, vozle in zatrdline.

Z masažo in pritiskom na mišice in njihova narastišča se celotna hrbtenica ogreje, raztegne, mišice se sprostijo in postanejo ponovno prožne. Poveča se gibljivost po celi dolžini hrbtenice in rezultati so lahko hitro vidni.

Z masažo se pospeši tudi odvajanje strupov, nakopičenih zaradi nezadostne prekrvavljenosti, ki je posledica nezadostnega gibanja. Zato je po masaži hrbtenice zelo priporočljivo popiti večjo količino vode, da toksine in odvečno tkivo, ki smo ga med masažo sprostili, voda odplakne iz telesa.

Protibolečinsko masažo hrbtenice izvajamo na posebnem stolu, prilagojenem masaži hrbtenice, ki je izredno udoben in blagodejno vpliva na telo, ter na masažni mizi.

Komu je protibolečinska masaža hrbtenice namenjena

Namenjena je vsem, ki vas težijo napetosti v predelu hrbta.

Dandanašnji stresni način življenja - napačna ali prisilna telesna drža, nepravilni gibi, predolgo sedenje, utrujenost etc. so lahko vzroki za napetosti in bolečine. Prav tako nezadostno gibanje pospeši proces staranja in degeneracijo tkiv.

Z masažo se pospeši prekrvavitev in sprostijo tudi najgloblje mišice hrbta, ki potekajo vzdolž hrbtenice. Povečana prekrvavljenost tkiva tudi omogoča medvretenčnim diskom, da dobijo dovolj hrane predvsem v zrelih letih, ko so že lahko prisotne izrazite degenerativne spremembe hrbtenice

Kdaj je protibolečinska masaža hrbtenice priporočena

Učinkovita je pri lajšanju kroničnih bolečin in odpravi akutnih težav.

  • Bolečine hrbtu - v vratnem predelu, med lopaticami, v ledvenem delu hrbta
  • Išias
  • Degenerativna stanja (diagnozo potrdi zdravnik)
  • bolečine v rami, roki
  • golfski komolec, teniški komolec
  • karpalni kanal
  • splošna mišična bolečina, napetost mišic, utrujeno in težko telo.

Kdaj se masaže ne sme izvajati


  • bolečina ponoči in ob mirovanju,
  • povišana telesna temperatura
  • infekcijska stanja
  • otekanje, edemi,
  • nosečnost,
  • inkontinenca,
  • osteoporoza.

Kako lahko masaža pomaga pri degenerativnih stanjih hrbtenice

Masaža je lahko zelo koristna kot dopolnilo drugim terapijam za obvladovanje degenerativnih bolezni hrbtenice; lajša simptome, povezane z degeneracijo in sicer na 2 načina:

1.Povečana prekrvavitev in cirkulacija:
Masaža povečuje pretok krvi v obremenjenih mišicah in tkivih okoli hrbtenice. Boljši pretok krvi omogoča, da se hranila in kisik hitreje dostavijo v poškodovana ali oslabljena tkiva, kar pripomore k njihovemu okrevanju in krepitvi. To pomaga zmanjšati pritisk na degenerirane medvretenčne diske in olajša obvladovanje bolečin.

2. Zmanjšanje napetosti in sprostitev mišic:
Ko so medvretenčni diski degenerirani, mišice okoli hrbtenice pogosto postanejo napete. To vodi v bolečine, omejeno gibljivost in mišične krče. Masaža sprosti mišično napetost ter tako prispeva k boljšemu počutju.

Masaža tako pomaga ublažiti simptome, izboljšati gibljivost in prispevati k boljšemu splošnemu počutju.

Kako masaža hrbtenice lahko pomaga

Posamezna masaža stanje izboljša za nekaj dni in blažje težave lahko že po nekaj masažah izginejo. Več masaž v razumnih presledkih pa lahko odpravi tudi dolgotrajne kronične težave.

Koliko obiskov se priporoča

V primeru težav se priporočajo vsaj trije obiski. Po izboljšanem stanju se terapevtska masaža hrbtenice priporoča vsaj enkrat mesečno v smislu preventive in boljše kvalitete življenja.

Ali lahko po masaži občutim bolečino

Po masaži se lahko naslednji dan pojavi blaga bolečina, ki je reakcija na masažo in mine v dnevu ali dveh. V nadaljnjih tretmajih je bolečina oziroma reakcija vedno manjša, saj so tudi mišice vsakič vedno bolj sproščene in prožne.

Rezervirajte svoj trenutek sprostitve že danes!

CTA - kontaktni obrazec za storitev
O meni

Nadja Pagon Dewaele

Sem Nadja, certificirana maserka, mama, ljubiteljica narave, živali in zdravega načina življenja.
Z nekajletnimi izkušnjami v najboljših wellness centrih v Sloveniji vam pomagam umiriti um in sprostiti telo, ter ponovno zaživeti lahkotno brez napetosti.

Pogosta vprašanja in odgovori

Kaj pričakovati ob prvem obisku Terapevtske masaže hrbtenice?

Ob prvem obisku najprej opravimo kratek uvodni razgovor, pri čemer se pogovorimo o morebitnih zdravstvenih težavah, alergijah, preteklih poškodbah in bolečinah.

Kako lahko poskrbim zase po masaži?
  • Hidracija: Po masaži popijte vsaj 5 dcl vode, da pomagate telesu odplakniti sproščene toksine in podprete proces razstrupljanja.
  • Počitek: Izogibajte se napornim dejavnostim, težkemu dvigovanju in intenzivnim vadbam vsaj 24 ur. Namesto tega se posvetite nežnim gibom, raztezanju ali sprehodu.
  • Zdrava prehrana: Po masaži jejte lahko prebavljivo in hranljivo hrano. Izogibajte se mastnim obrokom, alkoholu, kofeinu in tobaku, saj lahko ovirajo regeneracijo.
  • Mentalni mir: Poskrbite za sproščen um z meditacijo, globokim dihanjem ali trenutki tišine, kar bo dopolnilo fizične koristi masaže.
Kakšna je razlika med terapevtsko masažo hrbtenice in klasično masažo?
  • Izvedba: Masaža hrbtenice se izvaja na udobnem masažnem stolu in na masažni mizi, medtem ko se klasična masaža izvaja le na masažni mizi.
  • Cilj: Pri masaži hrbtenice se posvečamo masaži predela, kjer so napetosti, hkrati pa temeljito premasiramo celoten hrbet.
  • Glavni cilj klasične masaže pa je splošno dobro počutje, sprostitev in izboljšanje cirkulacije, večinoma se masira celo telo, razen pri delni masaži.
  • Intenzivnost: Intenzivnost masaže hrbtenice je lahko večja kot pri klasični masaži, vendar se vedno prilagodi stranki in njenim potrebam. Intenzivnost prijemov pri klasični masaži je zmerna.